Druk offsetowy

Druk offsetowy to specyficzna metoda druku, nazywana także drukiem płaskim. Istota techniki jest taka, że poszczególne elementy umieszczone na matrycy drukarki znajdują się na tym samym poziomie. Dzięki temu wykorzystuje się tu indywidualne cechy drukarek offsetowych, w których dochodzi do wzajemnego odpychania czynników drukujących i niedrukujących.

Druk offsetowy

Zastosowanie nowoczesnej technologii i maszyn sprawia, że druk offsetowy jest rozwiązaniem korzystnym, dzięki któremu można dość łatwo i tanio wykonać wydruk. Farba znajdująca się na matrycy aluminiowej przenoszona jest na element poddawany drukowaniu.

Technika offsetowa bazuje na popularnym modelu kolorystyki CMYK, który pozwala uzyskać odpowiednie barwy, pożądane przez klienta. Kolory te znajdują się w specjalnych 4 cylindrach. Maszyna offsetowa może posiadać też 5 cylinder, odpowiedzialny za uzyskanie elementów uszlachetniania.

Drukarnia offsetowa

Nasza drukarnia realizuje projekty druku offsetowego wyłącznie na zamówienie, zgodnie z projektami ustalonymi przez kontrahentów.

Wykorzystanie druku offsetowego daje gwarancję wydruków o wysokiej jakości.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem