Falcowanie

Falcowanie jest jedną z metod wykorzystywanych w introligatorstwie, która polega na załamywaniu papieru, dzięki czemu możliwe jest jego proste złożenie.

Falcowanie do czego służy?

Technika falcowania jest bardzo pomocna m.in. podczas produkcji ulotek, których projekt zakłada, że będą się składały. Falcowanie wykonywane jest w procesie, w którym wykorzystywane są specjalne maszyny do falcowania, zwane falcerkami.

Proces falcowania pozwala wykonać dwa rodzaje załamań- równoległe oraz krzyżowe. W pierwszym przypadku łamy wykonywane są w jednym kierunku, natomiast w drugim są one – w więcej niż jednym kierunku. Załamania krzyżowe doskonale sprawdzą się w procesie produkcji książek lub innych publikacji, w tym wielostronicowych, natomiast łamy równoległe to idealny sposób do przygotowania ulotek lub produkcji folderów reklamowych.

Falcowanie do czego je wykorzystywać?

Proces introligatorski, jakim jest falcowanie wykorzystywany jest szeroko w poligrafii, ponieważ pozwala on uzyskać idealnie równe zgięcia. Obróbka wykonywana jest na dużych arkuszach papieru, które są następnie rozcinane oraz składane.

Falcowanie papieru wykonujemy wyłącznie na zamówienie. Poza ulotkami nasza drukarnia przygotowuje także mapy oraz przewodniki przeznaczone do składania.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem