Bigowanie

Bigowanie to proces, który potocznie nazywany jest rowkowaniem. Wykorzystywany jest w introligatorstwie. Polega on na tym, że specjalna maszyna wgniata (odciska) w podłożu rowki. Tłoczenie rowków pozwala osłabić materiał, dzięki czemu nawet grubszy karton można łatwo i wielokrotnie zginać.

Bigowanie do czego służy?

Proces bigowania pozwala na wykonanie rowków. Są one wykonywane w kartonie lub papierze. Ich wykonanie ułatwia składanie kartonu, wzdłuż linii wytyczonych przez maszynę. Bigowanie wykonywane jest w kartonie lub papierze, ale proces bigowania sprawdzi się także tworzywo sztuczne, jak np. polipropylen lub folie PET.

Wytłoczenie niewielkich rowków znacznie ułatwia zginanie, także kartonów o większej grubości. Ponadto dzięki wyznaczonej przez maszynę linii możliwe jest zginanie w ściśle określonym miejscu. W ten sposób przygotowane opakowanie można szybko i sprawnie złożyć, aby osiągnęło finalny wygląd.

Bigowanie gdzie jest wykorzystywane?

Nasza drukarnia oferuje wykonywanie usług w zakresie:

  • bigowanie papieru,
  • bigowanie kartonu,
  • bigowanie zaproszeń,
  • bigowanie tektury,
  • bigowanie kopert, folderów czy wizytówek.

Wykonanie profesjonalnego bigowania pozwala na łatwe zginanie elementów. Dzięki temu wyglądają one estetycznie i profesjonalnie.

Realizujemy projekty wyłącznie na zamówienie, wykonując m.in. ulotki, zaproszenia, teczki, okładki czy składane wizytówki, a nawet pudełka.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem