Druk solwentowy

Druk solwentowy jest metodą drukarską, wykorzystującą ploter atramentowy. Technika ta wykorzystuje jednak atramenty innego rodzaju, zamiast wodnych wykorzystywane są pigmentowe atramenty solwentowe, czyli takich, które bazują na rozpuszczalnikach organicznych.

Druk solwentowy zalety

Technika solwentowa opiera się na trzech rodzajach wydruku: twardy, mild oraz eco, w zależności od ilości rozpuszczalnika zawartego w atramencie. W zależności od wariantu uzyskuje się różną trwałość wydruku. W praktyce dzięki drukowi solwentowemu dochodzi do nakładania farby na powierzchnię w sposób bezstykowy. Czynnikiem decydującym o wniknięciu farby w podłoże jest temperatura.

Druk solwentowy stosowany jest jako alternatywna metoda dla sitodruku. Taka forma druku jest dobrym rozwiązaniem w projektach wielkoformatowych, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku druku np. banerów reklamowych.

Zastosowana w druku technika solwentowa sprawia, że produkt jest odporny na ścieranie oraz działanie czynników, jak woda, wysokie lub niskie temperatury. Druk solwentowy odporny jest także na działanie promieniowania UV.

Drukarnia solwentowa

Drukarnia solwentowa nie prowadzi sprzedaży gotowych produktów. Zajmujemy się wyłącznie realizacją zleceń wykonywanych wyłącznie na zamówienie Klienta, zgodnie z przygotowanym, indywidualnym projektem i wytycznymi.

Podczas składania zamówienia określamy dokładnie sposób wykonania oraz dopasowujemy szczegółowe rozwiązania do oczekiwań Klienta.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem