blog
Wiedza i nowości z branży poligraficznej i reklamowej.
07.09.2021
Drukarnia dla agencji reklamowych
Druk dla agencji reklamowych wymaga szczególnej dbałości o estetykę, jakość, ale też kreatywność i elastyczność w podejściu do realizacji dla klienta. Zapewniając usługi druku dla podmiotów zajmujących się szeroko rozumianą reklamą, oferujemy rozbudowany zakres usług.
21.06.2021
Jak zaprojektować ciekawe i niebanalne opakowanie?
Dobre opakowanie to połączenie kilku cech: od wytrzymałości materiałowej przez intrygujący wygląd po kolorystykę często idealnie dopasowaną do polityki wizerunkowej firmy. Na co zwrócić uwagę planując brief? Zaprojektowanie opakowania to zdecydowanie coś więcej niż tylko wskazanie źródła inspiracji.
28.05.2021
Jak zaprojektować kalendarz trójdzielny
Jak prawidłowo zaprojektować kalendarz trójdzielny? Kalendarze trójdzielne są szczególnie ciekawą formą reklamową. Wyróżniają się na tle standardowych formatów, zapewniają zdecydowanie lepsze wyeksponowanie logotypu marki lub przekazu wizualnego. Ważne w tym kontekście jest jednak prawidłowe zaprojektowanie kalendarza – tak, by był nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki.
20.05.2021
Pomagamy drukowaniem! Oto, jak kolorujemy świat dla dzieci
Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe - zarówno w skali Wrocławia jak i Dolnego Śląska i Polski. Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej jest prawdziwym frontem codziennej walki o życie i zdrowie dzieci z całego kraju. Nasza drukarnia - tradycyjnie już - angażuje się w pomoc tego rodzaju placówkom.
15.04.2021
Lakier wybiórczy – co to jest i dlaczego drukarnie go używają?
Lakier wybiórczy - określany również jako lakierowanie selektywne lub punktowe - to technologia, która w branży poligraficznej stała się szczególnie docenianą opcją podczas realizacji zleceń. Mimo bardzo ścisłych ograniczeń jakie wiążą się z jego używaniem, w tym przypadku bardzo istotne są wyraźne zalety.
06.04.2021
Wizytówki Multiloft – co je wyróżnia od innych?
Wizytówka Multiloft to rozwiązanie, które zdecydowanie wykracza poza standardowe postrzeganie tego elementu. Wyjątkowej efektywności i oryginalności nadają temu produktowi nietypowe kolorowe krawędzie, które stają się w naturalny sposób zdecydowanym akcentem wyróżniającym wśród dziesiątek typowych arkuszy.
26.02.2021
Grafika rastrowa i wektorowa – czym się różnią i gdzie są stosowane?
Grafika rastrowa a wektorowa to mnogość różnic, diametralnie inne zastosowanie i jeden wspólny mianownik - przynależność do ogólnej grafiki komputerowej. Kluczową kwestią jest wyraźnie inny sposób reprezentowania grafiki na komputerze. W efekcie - przekłada się to na proces obróbki obrazu, przetwarzania danych czy też zastosowanie programów niezbędnych do kreacji, edycji i innych prac wizualnych.
11.02.2021
Wizytówki z kodem QR – dlaczego warto posiadać kod QR na wizytówce?
Kod QR na wizytówce to już nie kaprys czy nietypowa innowacja, ale wyraźne udogodnienie i syndrom czasów. Nie jest to bowiem rozwiązanie, które kojarzy się wyłącznie ze skanowaniem np. biletów. Kody QR w przypadku wizytówek są gwarancją wygody, szybkości importu, precyzji informacji zapisywanych na smartfonie.
20.01.2021
Druk offsetowy a druk cyfrowy – czym różnią się popularne techniki?
Druk drukowi nierówny - offsetowy jest diametralnie różny w wielu względach od cyfrowego. Stąd tak istotne jest, by zwrócić uwagę na podobieństwa obu technik i różnice dzielące druk offsetowy od cyfrowego.
29.12.2020
Idealny papier do plakatów? Oto parametry, które musi spełnić
Plakat jest świetnym nośnikiem treści reklamowych, choć może pełnić też inną rolę - doskonale sprawdzi się nawet jako forma wydruku np. na uroczystość rodzinną. Równie często plakaty używane są w kontekście materiałów informacyjnych, jeśli mają one spełnić wysokie standardy jakościowe. Jednocześnie nie jest to format, który charakteryzuje się długim czasem użytkowania - ma stanowić raczej jednorazowy, efektowny efekt promocyjny. Jak w tym kontekście dobrać dobry papier na plakaty?
  • 1
  • 2
  • Zapraszamy od pn - pt
    w godzinach 10:00 - 18:00
    druk z plusem