blog
Wiedza i nowości z branży poligraficznej i reklamowej.
15.04.2021
Lakier wybiórczy – co to jest i dlaczego drukarnie go używają?
Lakier wybiórczy - określany również jako lakierowanie selektywne lub punktowe - to technologia, która w branży poligraficznej stała się szczególnie docenianą opcją podczas realizacji zleceń. Mimo bardzo ścisłych ograniczeń jakie wiążą się z jego używaniem, w tym przypadku bardzo istotne są wyraźne zalety.
06.04.2021
Wizytówki Multiloft – co je wyróżnia od innych?
Wizytówka Multiloft to rozwiązanie, które zdecydowanie wykracza poza standardowe postrzeganie tego elementu. Wyjątkowej efektywności i oryginalności nadają temu produktowi nietypowe kolorowe krawędzie, które stają się w naturalny sposób zdecydowanym akcentem wyróżniającym wśród dziesiątek typowych arkuszy.
26.02.2021
Grafika rastrowa i wektorowa – czym się różnią i gdzie są stosowane?
Grafika rastrowa a wektorowa to mnogość różnic, diametralnie inne zastosowanie i jeden wspólny mianownik - przynależność do ogólnej grafiki komputerowej. Kluczową kwestią jest wyraźnie inny sposób reprezentowania grafiki na komputerze. W efekcie - przekłada się to na proces obróbki obrazu, przetwarzania danych czy też zastosowanie programów niezbędnych do kreacji, edycji i innych prac wizualnych.
11.02.2021
Wizytówki z kodem QR – dlaczego warto posiadać kod QR na wizytówce?
Kod QR na wizytówce to już nie kaprys czy nietypowa innowacja, ale wyraźne udogodnienie i syndrom czasów. Nie jest to bowiem rozwiązanie, które kojarzy się wyłącznie ze skanowaniem np. biletów. Kody QR w przypadku wizytówek są gwarancją wygody, szybkości importu, precyzji informacji zapisywanych na smartfonie.
20.01.2021
Druk offsetowy a druk cyfrowy – czym różnią się popularne techniki?
Druk drukowi nierówny - offsetowy jest diametralnie różny w wielu względach od cyfrowego. Stąd tak istotne jest, by zwrócić uwagę na podobieństwa obu technik i różnice dzielące druk offsetowy od cyfrowego.
29.12.2020
Idealny papier do plakatów? Oto parametry, które musi spełnić
Plakat jest świetnym nośnikiem treści reklamowych, choć może pełnić też inną rolę - doskonale sprawdzi się nawet jako forma wydruku np. na uroczystość rodzinną. Równie często plakaty używane są w kontekście materiałów informacyjnych, jeśli mają one spełnić wysokie standardy jakościowe. Jednocześnie nie jest to format, który charakteryzuje się długim czasem użytkowania - ma stanowić raczej jednorazowy, efektowny efekt promocyjny. Jak w tym kontekście dobrać dobry papier na plakaty?
15.12.2020
Papier kredowy a offsetowy – co je różni w kontekście wydruku?
Dobry wydruk ma być estetyczny, ładny, efektowny - takie założenia najczęściej posiada klient składający zamówienie do drukarni. Nie analizuje szczegółów, a to one decydują o ostatecznym efekcie realizacji. W tym kontekście bardzo istotna jest zasadnicza różnica pomiędzy papierem kredowym a offsetowym.
27.11.2020
Papier papierowi nierówny. Jakie są ich rodzaje i przeznaczenie?
Właściwości papieru, jego gramatura, zastosowanie czy nawet wykończenie - różnic pomiędzy arkuszami czy ryzami może być wiele. Jak można podzielić papier według rodzajów oraz jego wykorzystania. Oto klasyfikacja, która pokazuje, jakie są typy poszczególnych arkuszy - prawidłowy dobór materiału jest przecież kluczowy dla osiągnięcia optymalnego efektu.
18.11.2020
Gramatura papieru a jakość materiału – na co zwrócić uwagę?
Papier i jego gramatura to jedna z podstawowych właściwości, które ustalane są przed realizacją usługi w drukarni. Co kryje się za tymi danymi? Parametry można sprowadzić do prostej charakterystyki. To wszystko, co składa się na jakość materiału i odczucie użytkownika.
16.11.2020
Jakie wyróżniamy wymiary wizytówek?
Posiadanie wizytówki własnej firmy, to w dzisiejszych czasach konieczność. Również menedżerowie czy kierownicy w dużych, międzynarodowych korporacjach, a także w firmach z wyłącznie polskim kapitałem, posiadają swoje imienne wizytówki, na których obok logo przedsiębiorstwa znajdują się dane kontaktowe bezpośrednio do danego pracownika, posiadającego określone kompetencje decyzyjne. Jak wybrać i zaprojektować wizytówkę, aby była odpowiednia?
  • 1
  • 2
  • Zapraszamy od pn - pt
    w godzinach 10:00 - 18:00
    druk z plusem