blog
Wiedza i nowości z branży poligraficznej i reklamowej.
14.07.2022
Papier do ulotek – jaki najlepiej wybrać?
Ulotki reklamowe to niezmiennie bardzo wartościowa forma reklamy. Zróżnicowane możliwości druku, estetyka, nieograniczona kreatywność grafików – wszystko to sprzyja temu, by niewielki kawałek papieru stał się swoistą wizytówką firmy i jej oferty. Na co zwrócić uwagę wybierając papier do ulotek i jaki typ wybrać, by zrobić największy efekt?
20.10.2021
Plakaty reklamowe – Jak je zaprojektować i wydrukować?
Dobry plakat reklamowy przyciąga wzrok, stanowi doskonałą formę niebanalnego przekazu i daje ogromne możliwości ekspozycji marki. Ważne jest jednak, by został dobrze zaprojektowany, a w kolejnym etapie - wydrukowany tak, by nie stracił nic ze swojej jakości. Jak opracować plakat reklamowy i który format druku będzie dla niego najlepszy?
07.09.2021
Drukarnia dla agencji reklamowych
Druk dla agencji reklamowych wymaga szczególnej dbałości o estetykę, jakość, ale też kreatywność i elastyczność w podejściu do realizacji dla klienta. Zapewniając usługi druku dla podmiotów zajmujących się szeroko rozumianą reklamą, oferujemy rozbudowany zakres usług.
21.06.2021
Jak zaprojektować ciekawe i niebanalne opakowanie?
Dobre opakowanie to połączenie kilku cech: od wytrzymałości materiałowej przez intrygujący wygląd po kolorystykę często idealnie dopasowaną do polityki wizerunkowej firmy. Na co zwrócić uwagę planując brief? Zaprojektowanie opakowania to zdecydowanie coś więcej niż tylko wskazanie źródła inspiracji.
28.05.2021
Jak zaprojektować kalendarz trójdzielny
Jak prawidłowo zaprojektować kalendarz trójdzielny? Kalendarze trójdzielne są szczególnie ciekawą formą reklamową. Wyróżniają się na tle standardowych formatów, zapewniają zdecydowanie lepsze wyeksponowanie logotypu marki lub przekazu wizualnego. Ważne w tym kontekście jest jednak prawidłowe zaprojektowanie kalendarza – tak, by był nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki.
20.05.2021
Pomagamy drukowaniem! Oto, jak kolorujemy świat dla dzieci
Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe - zarówno w skali Wrocławia jak i Dolnego Śląska i Polski. Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej jest prawdziwym frontem codziennej walki o życie i zdrowie dzieci z całego kraju. Nasza drukarnia - tradycyjnie już - angażuje się w pomoc tego rodzaju placówkom.
15.04.2021
Lakier wybiórczy – co to jest i dlaczego drukarnie go używają?
Lakier wybiórczy - określany również jako lakierowanie selektywne lub punktowe - to technologia, która w branży poligraficznej stała się szczególnie docenianą opcją podczas realizacji zleceń. Mimo bardzo ścisłych ograniczeń jakie wiążą się z jego używaniem, w tym przypadku bardzo istotne są wyraźne zalety.
06.04.2021
Wizytówki Multiloft – co je wyróżnia od innych?
Wizytówka Multiloft to rozwiązanie, które zdecydowanie wykracza poza standardowe postrzeganie tego elementu. Wyjątkowej efektywności i oryginalności nadają temu produktowi nietypowe kolorowe krawędzie, które stają się w naturalny sposób zdecydowanym akcentem wyróżniającym wśród dziesiątek typowych arkuszy.
26.02.2021
Grafika rastrowa i wektorowa – czym się różnią i gdzie są stosowane?
Grafika rastrowa a wektorowa to mnogość różnic, diametralnie inne zastosowanie i jeden wspólny mianownik - przynależność do ogólnej grafiki komputerowej. Kluczową kwestią jest wyraźnie inny sposób reprezentowania grafiki na komputerze. W efekcie - przekłada się to na proces obróbki obrazu, przetwarzania danych czy też zastosowanie programów niezbędnych do kreacji, edycji i innych prac wizualnych.
11.02.2021
Wizytówki z kodem QR – dlaczego warto posiadać kod QR na wizytówce?
Kod QR na wizytówce to już nie kaprys czy nietypowa innowacja, ale wyraźne udogodnienie i syndrom czasów. Nie jest to bowiem rozwiązanie, które kojarzy się wyłącznie ze skanowaniem np. biletów. Kody QR w przypadku wizytówek są gwarancją wygody, szybkości importu, precyzji informacji zapisywanych na smartfonie.
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem