Sitodruk

Sitodruk znany także jako druk sitowy, jest bardzo cenioną i chętnie wykorzystywaną formą w w procesie drukowania.

Sitodruk – jedna technika, wiele zalet

Ogromną zaletą sitodruku jest uniwersalność metody, ponieważ dzięki niej możliwe jest wykonanie wielokolorowego nadruku, na różnego typu powierzchniach płaskich.

Nazwa sitodruk nawiązuje do specjalnego, płaskiego sita, przez które przesączana jest farba drukarska. Sito wykonane jest z ramy (drewnianej bądź aluminiowej) oraz siatki o różnej gęstości oczek.

Niewątpliwym atutem sitodruku jest fakt, że umożliwia on drukowanie właściwie na każdej powierzchni płaskiej. Doskonale sprawdzi się podczas drukowania na podłożach, takich jak: drewno, ceramika, kartony, tekstylia, tworzywa sztuczne czy także folie samoprzylepne.

Sitodruk jest techniką cechującą się dużą trwałością, a także odpornością na działanie niekorzystnych czynników. Technika sitodrukowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje wysokie prawdopodobieństwo działania wilgoci, promieniowania UV czy także uszkodzeń mechanicznych.

Drukarnia sitodrukowa

Drukarnia sitodrukowa zajmuje się m.in. drukowaniem wielkoformatowym. Sitodruk jest doskonałą techniką, która sprawdza się w przygotowywaniu reklam zewnętrznych.

W naszej drukarni wykonujemy druk sitowy wyłącznie na zamówienie Klienta, zgodnie z dostarczonym przez niego projektem.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem