Hot stamping

Hot stamping jest jednym ze sposobów uszlachetniania druku. Technika ta nazywana jest także termodrukiem lub hot-printem.

Hot stamping sposób na profesjonalne wizytówki

Technika uszlachetniania, jaką jest hot stamping wykorzystuje dwa czynniki: siłę nacisku oraz wysoką temperaturę. Hotstamping jest metodą, która jest szczególnie popularna podczas tworzenia wizytówek. Wykorzystuje ona specjalne folie, które dzięki wysokiej temperaturze i naciskowi łączą się trwale z gotowym elementem. Dzięki temu wizytówki stają się nie tylko trwalsze, ale zyskują wyjątkowy, bardzo estetyczny i profesjonalny wygląd.

Wykorzystanie hot stamping podczas przygotowywania wizytówek pozwala uzyskać profesjonalny, bardzo elegancki wygląd. Technika z powodzeniem wykorzystywana jest także w zdobnictwie, pozwala uzyskać niebagatelny wygląd opakowań ozdobnych, papeterii czy innych przedmiotów.

Przygotowując projekt wizytówki przeznaczonej do hotstampingu należy pamiętać o odpowiednim opracowaniu projektu. Ważne, aby doskonale dopasować rozmiar czcionki, aby wszelkie napisy były odpowiednio czytelne.

Hot stamping efektywna technika

Ze względu na sposób wykonania technika hot stamping utożsamiana jest z tłoczeniem folią. Decydując się na usługę, Klient wybiera rodzaj folii, jaką zostanie pokryta powierzchnia. Istnieje możliwość wyboru folii błyszczącej oraz matowej. Na zamówienie możliwe jest wykonanie hotstampingu z wykorzystaniem specyficznych rodzajów folii, np. metalicznych lub w wybranych odcieniach kolorystycznych.

Nasza drukarnia wykonuje zlecenia hotstampingu wykorzystują nowoczesne maszyny, których matryce wypukłe tłoczą folię w podłoże pod wpływem ciepła. Matryce wykonane są z materiałów przewodzących temperaturę.

Druk wizytówki wykonywany jest na zamówienie, a wielkość nakładu uzależniona jest od potrzeb Klienta.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem