Tłoczenie

Tłoczenie jest jedną z metod uszlachetniania druku. Technika ta pozwala osiągnąć efekt końcowy nieco podobny do popularnego hot stampingu. Różnica między nimi polega na tym, że przy tłoczeniu nie jest wykorzystywana ani folia, ani wysoka temperatura.

Tłoczenie – na czym polega?

Tłoczenie na zamówienie obejmować może kilka wariantów uszlachetniania. Dzięki nowoczesnej technologii wykonujemy tłoczenie:

  • wklęsłe, czyli tzw. wytłaczanie w dół,
  • wypukłe – tłoczenie do góry oraz
  • ślepe, nazywane także blind print.

Ostatni rodzaj jest specyficzną formą tłoczenia wklęsłego, w efekcie którego powstaje wzór zauważalny dopiero pod wpływem padania światła. W tłoczeniu ślepym nie jest wykorzystywana farba, a element powstaje na skutek odciśnięcia matrycy w podłożu.

Należy zaznaczyć, że w wyniku tłoczenia uzyskać można różny efekt końcowy, w zależności od rodzaju podłoża, na którym jest ono wykonywane.

Tłoczenie – wykorzystanie

Druk tłoczony pozwala osiągnąć wyjątkowe i niebagatelne efekty, które poprawią wizualny wygląd przygotowanych elementów. Technika ta wykorzystywana jest w zależności od zastosowanego podłoża. Tłoczenie papieru jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Logo tłoczone na papierze poprawia wygląd zaproszenia, wizytówki lub innego materiału reklamowego.

Klienci najczęściej wybierają uszlachetnianie takie jak tłoczenie liter czy tłoczenie logo na wizytówce. Elementy te sprawiają, że opracowane materiały są lepiej widoczne.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem