Kaszerowanie

Kaszerowanie jest jedną z technik uszlachetniania druku. Technika kaszerowania znajduje szczególne zastosowanie podczas produkcji opakowań i pudełek ozdobnych.

Kaszerowanie na czym polega?

Proces kaszerowania polega na łączeniu, a dokładniej sklejaniu papieru, na którym wykonano wydruk z podłożem. Zadrukowany papier cechuje się niską gramaturą, natomiast podłoże wykonane jest np. z grubszej tektury lub kartonu. Gramatura podłoża jest najczęściej na tyle duża, że nie ma możliwości wykonania druku offsetowego bezpośrednio na nim. Dlatego też wzór wykonywany jest na papierze znacznie cieńszym, a następnie obie powierzchnie są ze sobą łączone.

Poza zdobnictwem proces kaszerowania pozwala uzyskać również inne efekty. Pokrycie produktu dodatkową warstwą nawet cienkiego papieru poprawia estetykę wykonania. Dzięki temu opakowanie wygląda bardziej profesjonalnie. Ponadto kaszerowanie sprawia, że produkt staje się sztywniejszy i bardziej wytrzymały.

Pudełka kaszerowane

Dużą popularnością cieszą się opakowania kaszerowane. Pudełka kaszerowane to doskonałe rozwiązanie tam, gdzie konieczne jest przygotowanie bardziej wytrzymałych opakowań, a jednocześnie o wysokich walorach estetycznych. Karton kaszerowany to połączenie wytrzymałości i niebagatelnego wyglądu.

Producent opakowań kaszerowanych

Jako producent opakowań kaszerowanych wykonujemy kaszerowanie wyłącznie na zamówienie Klienta, zgodnie z dostarczonym projektem. Drukarnia poza pudełkami wykonuje także wizytówki kaszerowane.

Oferta obejmuje m.in. kaszerowanie papieru oraz kaszerowanie tektury. Realizujemy projekty, w których wykorzystywana jest zarówno tektura falista, jak też karton.

Jesteś zainteresowany
współpracą?
Skontaktuj się z nami!
+48 502 056 154 biuro@druk-plus.pl
Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem