20.05.2021

Pomagamy drukowaniem! Oto, jak kolorujemy świat dla dzieci

Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe – zarówno w skali Wrocławia, Dolnego Śląska oraz Polski. Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej jest prawdziwym frontem codziennej walki o życie i zdrowie dzieci z całego kraju. Nasza drukarnia – tradycyjnie już – angażuje się w pomoc tego rodzaju placówkom.

Liczmy również na Ciebie – niezależnie od tego, czy jesteś naszym klientem, przypadkowym gościem w naszym serwisie internetowym czy po prostu kimś, kto również nie jest obojętny wobec trudnego losu najmłodszych.

Nie trzeba do tego wiele. Wystarczy przejść na stronę naratunek.org/zbiorki/pokolorujmy-swiat-dla-dzieci-z-przyladka-nadziei lub wykorzystując media społecznościowe.

Dla tych, którzy również zaangażują się w akcję pomocy Klinice Przylądek Nadziei mamy mini nagrody, które – choć spontaniczne – nawiązują do profilu naszej działalności. To opakowania do kredek, które… przeszły całkiem spory lifting przy wykorzystaniu urządzeń DRUK PLUS.

Ślimak, czyli kredki, które się nie gubią

Historia tych nietypowych podarunków jest – jak i one – nietypowa. W sierpniu 2020 r. właściciel DRUK PLUS, Dariusz Skrzypczak, zakupił 20 tys. przyłbic dla placówek medycznych, które przekazano polskim szpitalom, straży pożarnej i policji. A ponieważ dobro tworzyć należy zawsze, a nie sporadycznie – również i tego lata DRUK PLUS angażuje się w kolejną akcję. Tak spontanicznie powstał pomysł wydruku prezentów dla dzieci chorych na raka będących pacjentami Kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Po zakupie pół tysiąca opakowań kredek powstał pomysł, by wykorzystać – zgodnie z założeniami ekologicznego recyklingu – skrawki materiałów, które pozostały w drukarni po wcześniejszych, dużych projektach. Tak ekipa DRUK PLUS przeszła od koncepcji po realizację.

Powstały wyjątkowe pudełka, które inspirowane są codziennością artystów-malarzy skrzętnie chowających swoje cenne pędzle do specjalnych, utwardzanych i okrągłych pojemników. To opakowanie w kształcie ślimaka okazuje się – w opinii dzieci, które miały już okazję je wykorzystać – doskonałym rozwiązaniem. Pozwala bowiem rozwiązać problem regularnie gubionych i pozostawianych kredek w przeróżnych miejscach.

Co więcej – każda z kredek jest dodatkowo wręcz nacechowana emocjami. Każdy kolor to postać z bajki – nawiązująca zawsze do uczucia. Jak wygląda to w praktyce?

  • Srebro jest walecznością,
  • Pomarańcz – radością,
  • Zieleń – spokojem.

W ten sposób dzieci nie tylko mogą okazywać uczucia, ale też uczyć się tego, jak można przy ich użyciu kreować rzeczywistość.

Każdy komplet kredek spakietowany jest ze specjalnym blokiem rysunkowym, który drukarnia DRUK PLUS wzbogaciła o oprawę jeszcze bardziej podkreślającą wyjątkowość całego zestawu. Takie podarunki trafią do dzieci oraz darczyńców, którzy angażują się w pomoc dla kliniki.

O co walczymy, czyli pilnie potrzebne 7,5 tys. zł

Cel zbiórki na leczenie ciężko chorych małych pacjentów jest w założeniach DRUK PLUS precyzyjnie określony.

Chodzi o szybkie zebranie kwoty 7,5 tys. zł. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

A skąd zaangażowanie drukarni w zbiórkę?

Drukarnia DRUK PLUS aktywnie działa na polu charytatywnym od czasu powstania – a to już 20-letnia historia. Odnosząc kolejne sukcesy – rozwijając rynek i zbierając kolejne wyróżnienia (m.in. konkurs Art of Packaging) konsekwentnie dzielimy się radością, sukcesem i szczęściem.

Dołącz do nas – dowiedz się więcej o akcji pomocy wspieranej przez DRUK PLUS.

Patronat medialny: Magazyn Sucholeski

WESPRZYJ AKCJĘ

Zapraszamy od pn - pt
w godzinach 7:00 - 15:00
druk z plusem